Marmaris Film Festivali’nin Tanıtım Filmi Yayınlandı

15-20 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali’nin tanıtım filmi görücüye çıktı.

Bu yıl 5’incisi düzenlenecek festivalin tanıtım filminde Marmaris’in tarihi ve doğal güzelliklerine vurgu yapıldı. Tanıtım filminde denizi, iklimi ve binlerce yıllık geçmişi ile göz dolduran Marmaris anlatıldı. Festival afişinde ve ödül heykelinde kullanılan şifa ve güzellik tanrıçası Hemithea tasarımına, tanıtım filminde de yer verlidi.

MarmarisSANart Topluluğu ve Marmaris Belediyesi tarafından düzenlenen Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali’nde bu yıl Ulusal Kısa Film Yarışması, Liselerarası Kısa Film Yarışması ile ulusal ve uluslararası gösterimler yapılacak.

15 Ekim’de başlayacak festivalin hazırlıkları hakkında kısa bir açıklama yapan Festival Direktörü Şeref Öztürk; “Dünyanın dört bir yanından yönetmenleri ağırladığımız festivalimiz kısa film sektöründe önemli bir yere sahip. Yarışmalarımız ve gösterim bölümlerimiz için başvurular 30 Temmuz’da sona erdi. Ön jürilerimizin film izleme süreci devam ediyor. Deren Uysal ve Selen Özdoğan tarafından hazırlanan tanıtım filmimizi de yayınladık.” dedi.

Bağımsız olma özelliğini koruyan ve gönüllü ekiplerin hazırladığı festivale Muğla Büyükşehir Belediyesi, Marmaris Belediyesi ve  sivil toplum kuruluşları önemli destek veriyor.

Yarışmalı bölümlerin ve gösterim bölümlerinin yer aldığı festival bu yıl yurt içinden ve yurt dışından 150 civarında sinemacıya ev sahipliği yapacak. Ulusal yarışmalı bölümler ve uluslararası gösterimlerin yer alacağı festivalde sinema atölyeleri ve söyleşiler de düzenlenecek.

5.Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali Tanıtım Filmi linki

https://www.youtube.com/watch?v=tVJ0SvZM-WU

İndirme linki

https://we.tl/t-mEU00UCO46

 

Araç çubuğuna atla
Bitnami