Hakkımızda

Öykülerimizle varız, onlarla var oluruz… 
Hepimizin bir öyküsü vardır; bazen içimizde, derinlerimizde bir yerde kalan ya da bir gün bir yerde arkadaşlarımızla paylaştığımız…Kimi zaman hüzünlü, kimi zaman dönüştüren, derin düşüncelere sevk eden; kimi zaman da dinleyenleri gülmekten yerlere yatıran ‘benzersiz’ öykülerimiz olabilir her birimizin, hepimizi yansıtan…
Sinemanın geleceği “online” kısa filmlerde…
Teknolojinin gün geçtikçe, günlük yaşamımızı daha fazla ele geçirdiği bir çağın içerisindeyiz. Bu bakımdan, online kısa filmlerin; hikaye anlatımını ve sinemanın geleceğini şimdiden etkilemeye başladığını söylemek, sanırım ‘abartılı’ olmaz.
Ayrıca, ilgimizi çeken hikayeleri; TV vb. gibi geleneksel hikaye anlatma araçlarında bulma olasılığımız da gittikçe azalıyor.
Çünkü artık akıllı telefonlarımızla ve tabletlerimizle; toplu taşıma araçlarında, bir restoranda ya da tatilde, birçok yerde ve çoğunlukla çevrimiçiyiz. Ve bu durumda, farklı bakış açılarıyla ilgimizi çekerek bizi etkileyen öykü yazarlarının, mobil yaşam biçimimize uyum sağlaması ve dünyaya açılmak için internetten başlaması kaçınılmazdır.
Biz bu tablonun neresindeyiz?
Kendi öykülerimizi anlattığımız filmler yapıyor; dünyayı ve hayatımızı bu yolla sorguluyor ve yorumluyoruz. Biz bu yolda ilerlerken; sizlerin de farklı, yepyeni ve benzersiz öykülerinizi keşfedip tanıtma sorumluluğunuzu üstlenmeyi planlıyoruz.
İnanıyoruz ki geleceğin ünlü bir yönetmeni, bir festivalde keşfedilmeyecek; önce internete damgasını vuracak, bireysel hayran kitlesini yaratacak…
O halde hikayelerinizi sizin adınıza, kendi kitleleri ile buluşturmamıza; onları tanıtarak dünyaya açmamıza ne dersiniz?
Neler yapacağız ? 
Danışmanlarımız tarafından seçilen filmler; türlerine göre, sitemize eklendikten sonra online olarak izlenecek ve ‘izlenme oranına’ göre derecelendirme sistemiyle listelerde yerlerini alacak.
Her ay bizimle olacak bir konuğumuz kendi seçtiği kısa filmlerin bir listesini sunacak.
Zaman zaman kısa filmlerle kariyerlerine başlamış yönetmenlerimizin yolculuk hikayelerini dinleyeceğiz.
Kısa filmlerinizin, usta film eleştirmenleri tarafından izlenmesini sağlayarak; onların yorumları, eleştiri ve önerileri ışığında bir yol haritanızın oluşmasına yardımcı olmaya çalışacağız.
Bu amaçla, kısa filmlerle ile ilgili festivallere sizin için katılıp, sektördeki yenilik, eğilim ve gelişmeleri sizinle paylaşmayı hedefliyoruz.  Ulusal ve uluslararası festivalleri takip ederek sizlerin de bu konuda bilgi sahibi olmanıza yardımcı olacağız.
Film çekimlerinde karşılaştığınız zorluklara danışmanlarımız ile çözüm bulmaya çalışacağız.
Kitlesel fonlamaları takip ederek sizlerin de takip edilmesini sağlamaya çalışacağız.
İrtibat
info@shortbyshort.com
 
Araç çubuğuna atla
Bitnami