Kullanım Şartları

YÜKLEME YAPAN ÜYE;

1. Gerçek yaratıcısı olduklarını ve/veya eser üzerinde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu (FSEK) çerçevesinde tanınan maddi ve manevi hakların (aslen veya devren) sahibi olduğunu,
2. Eserin sunulmasına ve eser ile alakalı fikri mülkiyet haklarının devrine ilişkin gerekli her türlü hakka sahip olduğunu,
3. Herhangi bir üçüncü kişinin fikri mülkiyet haklarını (telif hakkı, patent, marka vb.) ihlal etmediğini,
4. Yaşayan ya da ölü herhangi bir kişinin gizlilik haklarını ve aleniyeti ihlal etmediğini ve lekelemediğini,
5. Başka şekilde herhangi bir gerçek veya tüzel kişinin şahsi veya mülkiyet haklarına tecavüzün söz konusu olmadığını taahhüt ve teyit eder.
6. Telif hakları konusunda sorumluluk eser sahibinindir. Talep edildiğinde telif belgeleri info@shortbyshort.com’a yollanacaktır.

Gönderilecek eser(ler) içerisindeki özgün olmayan metin, görüntü, müzik, vb. kullanımları sebebiyle üçüncü kişilerden doğacak her türlü telif hakkı ihlali iddiası eser sahibinin sorumluluğundadır. Suç teşkil edecek unsurların daha sonra ortaya çıkması halinde, Shortbyshort ve bu platforma destek veren kurumların herhangi bir sorumluluğu bulunmayacaktır. Telif hakkı veya sair fikri mülkiyet haklarının ihlali ya da her türlü kanun ihlalinin tespiti halinde ilgili eser platformdan çıkartılır.

Üyeler gönderilen eser üzerindeki tüm fikri mülkiyet haklarının da sahibi olduğunu ve bu eserin sunulmasına ve eser ile alakalı fikri mülkiyet haklarının devrine ilişkin gerekli her türlü hakka sahip olduğunu taahhüt etmektedir.

Platform yönetimi, filmden 30 saniyelik bir bölümü, tanıtım amaçlı olmak koşuluyla kullanım hakkına sahiptir. Platforma katılan filmler sosyal medya aracılığıyla duyurulur. Platformda gösterime girmeyen eserlerin sahiplerine herhangi bir iletişim yoluyla bilgi verilmeyecektir. Shortbyshort.com gerekli gördüğü takdirde filmleri kısa filmin tanıtımına ve gelişimine katkı sunmak amacıyla bir DVD’de toplayabilir, dağıtabilir ve çeşitli organizasyonlarda tanıtabilir, bunun için filmlerin yönetmenlerine bilgi verir.

Platforma başvuran filmler, Shortbyshort.com platformunun arşivinde saklanacak ve gerektiğinde akademik düzeyde araştırma yapanların hizmetine sunulacaktır.

Araç çubuğuna atla
Bitnami