4.Uluslararası Kan Film Festivali Başvuruları başladı

Kan Hastalıkları Federasyonu’nun koordinesinde düzenlenen “Uluslararası Kan Film Festivali” çalışmalarına ilk olarak 2015 yılında başlanmış ve 2016
yılından itibaren geleneksel olarak mayıs ayında düzenlenmektedir.

Festival uluslararası boyutta, kan hastalıklarından olan Talasemi (Akdeniz Anemisi), Orak Hücre Anemisi ve Lösemi hastalıklarına olan duyarlılığı artırmak ve mevcut hastaların da sosyal alanda yaşamış oldukları sorunlara farklı bir bakış açısı getirmeyi amaç edinmiştir. Bununla birlikte kan hastalıkları ile ilgili toplum bilincini, sanatsal bakış açısıyla kazandırılması hedeflemektedir.

Her yıl Adana’da gerçekleştirilen festivale başta T.C. Kültür Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü, Adana Büyükşehir Belediyesi, Seyhan Belediyesi ve diğer yerel yönetimler ile sponsorlarımızın destekleri ile gerçekleştirilmektedir.

Her yıl büyüyerek devam eden festivalimiz, “4. Uluslararası Kan Film Festivali” olarak 2019 Mayıs ayında gerçekleşecektir. Film başvurularımız web sitemiz üzerinde yapılabilecektir. Ülkemiz için önemli olan bu festivale toplumun tüm kesimlerinin katkısını bekliyoruz. Bu değerli organizasyon belirlenen şartlar çerçevesinde katkı yapmayı planlayan destekçiler ile organize edilecektir.

Festival süresince seminerler, farkındalık etkinlikleri, kan bağışı kampanyası ve film gösterimleri gibi etkinliklerde sizleri de aramızda görmekten onur duyarız.

Film Festivali, Kan Hastalıkları Federasyonu ve bağlı dernekleri tarafından, Türk Kızılayı’nın işbirliği ile, İlgili Sağlık kuruluşlarının katkıları ve gönüllülerin emekleri ile düzenlenen, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın ve yerel yönetimlerin destekleriyle gerçekleşen; “Kan Hastalıkları ve Kan Bağışı” temalı kısa film, kamu spotu ve diğer görüntülü prodüksiyonların katıldığı,
dünyada bir başka örneği bulunmayan, 8 Mayıs Dünya Talasemi Günü’ne  ithafen Mayıs ayında Adana’da yapılan uluslararası bir organizasyondur.
Türkiye ve Dünya’dan ilgili kurumların, hasta ve hasta yakınlarının buluştuğu bir etkinliktir.

Kan Film Festivali; Sosyal sorumluğu, sinema ile birleştirme misyonuyla hareket eder. Sanatın gücünü, kan hastalıkları ve kan bağışı konusunda farkındalık arttırmak amacıyla kullanırken, sinema dünyası için de yapıcı bir faaliyet olmayı hedefler.

Adı ile sinema dünyasının en önemli festivallerinden birine gönderme yaparak, içerdiği temayı çarpıcı bir şekilde vurgularken, Logosu ile kan hastalıkları konusunda çalışan kurumların, görsel anlamda ortak dili, olan kan damlasını, film festivallerinin altın rengi temasıyla birleştirmiştir.

Detaylar ve başvurular için

http://kanfilmfestivali.org/

 

 

Araç çubuğuna atla
Bitnami