Red Speedo-Pera Palace Otel Havuz’unda sahneleniyor

BASIN BÜLTENİ-RED SPEEDO
Kazanmak için ne kadar ileri gidersiniz? 2016 Obie Ödüllü Red Speedo, yazar Lucas Hanth’ın karanlık ve keskin imzasını taşırken; ün, para ve diğer çıkarlar uğruna ahlaki değerlerimizden nasıl
vazgeçebileceğimizi gözler önüne seriyor. Modern dünyanın dayatmaları ve kazanma hırsı altında ezilen Olimpik bir yüzücünün ayakta kalma çabasına şahitlik ederken, kazanmanın affetmez ağırlığını da üzerimizde hissedeceğiz.
Çevirisini Kerem Pilavcı’nın yaptığı “Red Speedo”, başarılı oyun yazarı ve yönetmen Ahmet Sami Özbudak tarafından sahneye koyuluyor. TwoTwo Production’ın mekana özel tasarımıyla sahnelediği oyun, tüm sezon boyunca Pera Palace Otel’in havuzunda seyircisiyle buluşacaktır.

Konusu:

Ulusal Yüzme Olimpiyatları’na katılmaya hak kazanmak için yapılacak müsabakadan bir gün önce, yüzücü Ray’in de içinde bulunduğu yüzme takımının tesisindeki bir buzdolabında, kime ait olduğu bilinmeyen doping ilaçları bulunur.

Önce herkes yüzücü Tad’den şüphelense de, Ray önce avukat olan abisi Peter’a, ardından da Koç’una ilaçların kendine ait olduğunu itiraf eder.

Başarılı bir yüzücü olan Ray, Speedo markasıyla hem kendi kariyeri hem de içinde yer aldığı takım için çok önemli bir anlaşma imzalamanın arifesindeyken, en yakını olan abisi Peter’ın ve yıllardır rol model olarak bellediği Koç’unun; ün, para ve diğer çıkarlar uğruna ahlaki değerlerden nasıl vazgeçtiklerine ve doping alıyor olması gerçeğine nasıl göz yumduklarına şahitlik edeceğiz.

 

RED SPEEDO
Yapım: TwoTwo Production
Yazan: Lucas Hnath
Çeviren: Kerem Pilavcı
Yönetmen: Ahmet Sami Özbudak
Işık Tasarımı: Ayşe Sedef Ayter
Hareket Tasarımı: Tuğçe Tuna
Dövüş Tasarımı: Gürhan Elmalıoğlu
Kostüm Styling: Ceylan Atınç
Afiş Fotoğrafları: Hande Göksan
Oyun Fotoğrafları: Murat Dürüm
Afiş İllüstrasyon: Makbule Büyükbayrak
Dövme Tasarımı: Müge Bilir
Yapım Asistanları: Duygu Pelit, Burak Uyanık, Akif Kızışar
Sponsorlar: Ender Spor, Eren Holding (Gant, Nautica, Lacoste)
Oyuncular: Erol Babaoğlu, Erdem Kaynarca, Tuğçe Tanış, Fehmi Karaarslan

29 Ocak, 8-13-21 ve 28 Şubat: Pera Palace Otel Havuz

Araç çubuğuna atla
Bitnami