Okan Üniversitesi 8. Öğrenci Filmleri Kısa Film Yarışması

Yarışma’dan Festival’e…

Merhaba,

İlk kısa film yarışmamızı 2011 yılında yapmışız. Tam yedi yıl olmuş. Bu yedi yıl boyunca, üniversiteli kısa filmcilerin iletişim kurmalarını sağladık, inatla film çekmeye devam etmelerine yardımcı olmaya çalıştık. Bu yedi yılda bir çok öğrenci-yönetmenin başarılı birer kısa filmciye dönüştüğüne tanık olduk. Her yıl düzenlediğimiz kısa film yarışmamız yıllar içinde gelenekselleşti, büyüdü, rüştünü ispatladı.

Her yıl izleyiciler ve film üreten öğrenciler arasında bir köprü olmayı amaçlayan yarışmamız elbette bu yıl da sekizinci kez sizlerle buluşacak. Ama bir farkla, artık bir kısa film festivalimiz var!

Kısa filmin Türkiye’de ihmal edilen ve ikinci plana atılan bir tür olmaktan çıkabilmesi, hak ettiği saygınlığa ulaşabilmesi, kısa film üretenlerin teşvik edilmesi amacıyla yarışmamızın yanına paneller, film gösterimleri ve bir görüntü yönetimi atölyesi ekleyerek iki günlük bir festival programı oluşturduk.

Yarışma ile kısa filmcileri üretmeye devam etmeleri için teşvik etmeyi amaçlarken, festival etkinlikleri sayesinde film çekmeye istekli öğrencilerin deneyimli sektör profesyonelleriyle çalışmalarını, network kurabilmelerini ve etkili bir iletişim ağı kurmayı hedefliyoruz. Amacımız iki gün boyunca kısa film konuşmak, üretmek ve bu alanda çalışanları bir araya getirmek…

Elbette yarışmamızın jürileri de ödülleri de bu yıl daha cezbedici. Üstelik geleneksel ödüllerimize ek olarak sektörün kamera üreticilerinden birinin vereceği özel bir ödülümüz de var! Merak edenler yandaki linkleri kurcalayabilir. Derdimiz Türkiye’de kısa filmlerin niteliğinin artması ve ön plana çıkabilmeleri.

Filmlerinizi, fikirlerinizi, planlarınızı çantanıza şimdiden atın, sizleri 26-27 Nisan 2018’de İstanbul’da Okan Üniversitesi 8. Kısa Film Festivali’ne bekliyoruz. Kahveler bizden!

Okan Üniversitesi Sinema TV Bölümü

Başvuru için;

https://www.okan.edu.tr/kisafilm/

 

Araç çubuğuna atla
Bitnami