Negative Zone bakmak ve bakılmak üzerine bir film desteklerinizi bekliyor

Negative Zone 10 dakikalık bir Stop Motion kısa film projesi.

Yönetmen Görüşü 

Negative Zone bakmak ve bakılmak üzerine bir film. Gizlice bakmanın ve seyretme eyleminin insan üzerinde yarattığı haz duygusunu ve bu duygunun beraberinde getirdiği suçluluk hissini işliyor hikayesinde. Filmin ana karakteri olan L. yaşadığı bu hisler ile kendi bilinçaltını en büyük korkusu ve düşmanı olarak karşısında bulur.

‘He who fights with monsters should be careful lest he thereby becomes a monster. And if thou gaze long into an abyss, the abyss will also gaze into thee.’ –Friedrich Nietzsche 

Sinopsis

L. 30’ lu yaşlarında tek başına yaşamakta olan bir yazardır.  Genellikle evinden çıkmayan L. kitabını yazmaya devam edemediği zamanlarda dürbünüyle insanları izler. Hatta hacklediği insanların kameralarından başkalarının hayatlarını ve özel alanlarını izleyerek gecelerini geçirir. Bir gece bilgisayar başında uyuyakalır. Gördüğü kabuslardan uyanan L. ,  kendi hayatının ve evinin başkaları tarafından izlendiği paranoyasına kapılıp korkar. Henüz rüyasının etkisinden kurtulamamış olan L. kapısına gelen üç adamla paranoyası ve gerçeklik arasında kalır.

Karakter L.

Neden Stop Motion?

Stop Motion, durağan 3 boyutlu objeleri hareket edermiş gibi gösteren bir animasyon türüdür. Biz her karede müdahale ederek yaratılan hareket algısını yönlendiriyoruz. Senaryonun ruhuna uygun olduğu ve daha özgür bir çalışma ortamı sağladığı için Stop Motion tekniğini kullanıyoruz.

Üreteceklerimiz
Negative Zone için üretime başladık. Filmde yer alacak hemen herşeyi kendimiz tasarlayıp üretmeye çalışıyoruz. Neler yapıyoruz?

-60’tan fazla kukla

-7 farklı mekan olarak 7 farklı set

-Kostüm

-Proplar

Neden Desteğe İhtiyacımız Var?

  • Ön hazırlık – Prop Kukla Set İmalatı
  • Ekipman kirası
  • Ekip yemek giderleri
  • Post-prodüksiyon (kurgu, ses tasarımı, renk, DCP)
  • Festival başvuruları

Yönetmen Özgeçmişi

Mert Can Arslan

Mert 1995 yılında Bursa’da dünyaya geldi. Hikaye anlatma ve atmosferik dünyalar yaratma merakı sinemayla kesişince kısa filmler çekmeye başladı. Şu ana kadar bir çok stop motion animasyon film çeken Mert, İstanbul Bilgi Üniversitesi Sinema TV bölümünde eğitimine devam ediyor. Son filmi ‘The Crane’  Uluslararası Filminute Kısa Film Festivali’ne seçildi.

https://www.fongogo.com/Project/negative-zone

 

Araç çubuğuna atla
Bitnami