Film ve Sosyal Girişim Projelerine Fon Bulma Yöntemleri

                                                Fikrim var ama param yok diyenlere…

                          FİLM PROJELERİNE NASIL FON BULUNUR?

                                            

Türkiye’de kısa film ve belgesel yapımına son yıllarda yoğun ilgi var. Üniversiteler, belediyeler, bankalar ve sivil toplum kuruluşlarının düzenledikleri kısa film ve belgesel festivallerinin sayısı her geçen gün hızla artıyor.

Film yapımcıları ve fon bulma platformu yöneticileri, kısa filmcilerin ve belgeselcilerin en sık karşılaştıkları sorunlardan biri olan fon bulma yöntemlerini anlatacaklar. Kısaca, ‘Bir fikrim var ama param yok’ diyen kısa film ve belgesel yapımcılarına fon bulma yollarını gösterecekler.

Kitlesel fonlama kanalıyla 4 kısa film ve belgesel projesini gerçekleştiren yapımcı/yönetmen/akademisyen Nurdan Tümbek Tekeoğlu, birçok sosyal girişim projesini hayata geçiren gazeteci/köşe yazarı Ayçe Bükülmeyen ve Fongogo Platformunun kurucu ortakları Ali Çebi ve Ebru Elmas Gürses, katılımcılara kitlesel fonlama prensipleri hakkında ve projelerin başarıya ulaşması için kendi ipuçlarını verecekler. Eğitime katılanlar, arzu ederlerse, kısa film ve belgesel alanlarındaki projelerini seminere özel hazırlanmış www.fongogo.com websitesi’nde yer alan başvuru formunu info@fongogo.com adresine göndererek 15 Eylül 2018’e kadar paylaşabilirler. Jüri tarafından seçilen ilk üç proje, Fongogo tarafından kampanyası ücretsiz yapılacak. Birinci seçilen projeye, Fongogo’daki kampanyasında Nurdan Tümbek Tekeoğlu ücretsiz danışmanlık yapacak.

22 Eylül 2018 Cumartesi, saat 9.30-18.00’e kadar sürecek seminer,  Beyoğlu’ndaki İstanbul Cezayir Restoran’ının toplantı salonunda gerçekleşecektir.

 

Araç çubuğuna atla
Bitnami